In nieuw gebouwd huis willen wij een houten vloer leggen in het woonkamer gedeelte en arduinen tegels in het keukengedeelte. Beide vloeren wil ik netjes laten aaneensluiten. Is nl een ruimte.
In Belgie hebben wij tegels (50x50) gezien van 15 mm, met lijm komt dit op 17-18mm uit. Onze houten vloer gaat uitkomen op 17 mm (3 mm ondervloer). Dit zou dus mooi op mekaar afgestemd zijn.
Echter in belgie werd ons verteld dat je deze tegels goed kunt verlijmen op de betonnen afdekvloer. Op een ander adres in Nederland werd dit sterk afgeraden. Bij voorkeur in de cement (3 cm nodig) en anders in de kalkcement (ca 1 cm minimaal nodig) ivm onstaan van mogelijke holtes / kiepen van tegels op termijn ??
Nu komen we dus niet meer uit. We kunnen evt nog wel spelen met de dikte van de ondervloer alleen dat verhoogt natuurlijk de prijs per m2.
WAT IS NU WIJSHEID ???
Is in deze de dikte en/of de grootte van de tegel nog bepalend ?
