Uitblaasrooster Ventilatoren Toilet en Afzuigkap

Afzuiging, Mechanische ventilatie, roosters e.d.
Luchtsplitser

Uitblaasrooster Ventilatoren Toilet en Afzuigkap

Bericht door Luchtsplitser »

De afzuigleiding van de toiletventilator en van de afzuigkap van de keuken komen in dezelfde buitenmuur uit. Technische gezien is het makkelijkste om ze boven elkaar te plaatsen. (toilet boven, afzuigkap eronder)
Dit heeft uiteraard tot gevolg dat er 2 uitblaasroosters vlak bij elkaar zitten.

Nu vraag ik me het volgende af:
1. is er een minimale afstand noodzakelijk tussen 2 uitblaasroosters?
2. zijn er mooie "bescheiden" roosters verkrijgbaar? de roosters die ik tot dusver heb gezien zijn behoorlijk aanwezig. Helemaal als ze dan ook nog een vlak bij elkaar geplaatst worden dan is dit niet zo mooi.

Iemand een idee?

vriendelijke groet
Luchtsplitser
Herman

Bericht door Herman »

Een minimale afstand is niet direct noodzakelijk.

Wat betreft het ontwerp van die dingen. Dat is voor een groot deel smaakgebonden.
Inactief account
Luchtsplitser

Bericht door Luchtsplitser »

Dat is natuurlijk waar, het ontwerp is smaak gebonden en smaken verschillen.
Maar goed, ik dacht wellicht heeft iemand een goed idee,
chathanky

Bericht door chathanky »

Je loopt het risico als een van de ventilatoren niet aan staat dat de lucht weer het huis in komt. (de keukenlucht in je toillet en vise versa)
Zeker een afzuigkap met grote capaciteit veroorzaakt een onderdruk in je woning, de onderdruk zorgt er voor dat er lucht door de ventilator aangezogen wordt.