badkamer vloer!?

Volg hier de verbouwing of bouw van leden van het forum.
swans

badkamer vloer!?

Bericht door swans »

Hallo,

Wij zijn bezig met de aankoop van een huis (bj 1931) waar redelijk wat aan moet gebeuren.
Nu zijn de vloeren boven gewoon houten vloeren met balken eronder (dus ook de badkamer) Deze willen we toch wel grondig verbouwen. En er een soort douchekabine inbouwen (van glaze-bouwstenen)

Nu is de grote vraag eigenlijk, hoe weet ik hoeveel de vloer kan dragen. Er mee rekening houden dat er nog een andere vloer op komt natuurlijk (speciale (waterdichte/afstotende) platen en daarop tegelen)

de badkamer is zo'n 6.2 m² (2.26 bij 2.70)


alvast bedankt
mvg
ARduo

Re: badkamer vloer!?

Bericht door ARduo »

Beste Swans,

Het beste hiervoor is, de balklaag berekenen.
Dus de afmetingen opnemen van de balklaag, de h.o.h. afstand meten.
en daarvan een berekening (laten) maken, door een constructeur of zelf als je dat kan.

Zo weet je zeker dat je vloer genoeg draagkracht heeft.

mvg ARduo
Wij tekenen voor kwaliteit!
www.arduo.nl
[verwijderd]
Herman

Re: badkamer vloer!?

Bericht door Herman »

Mocht blijken dat je draagkracht niet hoog genoeg is, dan kan je altijd nog balken bijplaatsen, of de bestaande balken verstijven. (door onderlijmen van hout, danwel onderlijmen van koolstof strippen)
Inactief account
swans

Re: badkamer vloer!?

Bericht door swans »

had zelf zitten denken om de draagkracht te verstevigen dmv metalen U-profielen te plaatsen OVER de balken. (zit in de metaal en kan er dus makkelijk aankomen! :D

Maar bedankt voor het mee denken!