Ik heb een elektraschema gemaakt voor de kelder. Aangezien het niet echt hoog is en er een stenen plafond in zit moet ik alles in de wand verwerken. Nu vroeg ik mij gezien het ruimtegebrek een aantal dingen af.
1 Kan ik vanuit 1 centraal punt draden trekken naar een stopcontact en dan via dit stopcontact doorverbinden naar de volgende? Of moet elk stopcontact een eigen leiding met draden hebben vanuit de centraaldoos?
2 Er komen drie lampen op 1 schakelaar.Moet de blauwe draad naar deze drie lampen vanuit de centraaldoos naar een van de lampen en dan doorschakelen naar de volgende of moeten ook deze alledrie een eigen nuldraad vanuit de centraaldoos hebben. Of kan ik evt de nuldraad vanaf het stopcontact gebruiken?